Country festival v Kosoríne

Kúpiť Vstupenku tu alebo kliknutím na leták

https://farmatuska.sk/store/product/country-festival-v-kosor%C3%ADne

Gastro

Na festival pustíme max. 5 stánkov s občerstvením. Záujemci sa môžu prihlásiť tu   
  Farma TUŠKA (farmatuska.sk)
odporúčame si prečítať aj podmienky tu  
  Farma TUŠKA (farmatuska.sk)

Akciu bude moderovať
Patrik Bujna

Patrik Bujna - zabávač a profesionálny moderátor

Moderovanie kultúrno-spoločenských a zábavných podujatí, rôzne žánre, spolupráca pri tvorbe scenára a programu, dlhoročné skúsenosti a mnoho referencií.
Slovenčina/Nemčina.
Profesionálny moderátor - RádioWOW.

REFERENCIE
MAN LKW, Provident, Den deti Senecke jazera, YesFest, Plesy, Výstavy, Rock fest, Klokocinsky jarmok NR,, Stará pekáreň NR., Sigma, T-Mobile, Central TV, Radio Max.
Profesionálny moderátor - RádioWOW

Maľovanie na tvár

Jedna s atrakcii v cene vstupného bude aj maľovanie na tvár

 

Jazda na elektrickom býkovi

Aj na takomto býkovi budete mať možnosť si
zajazdiť

Miško s líškou

Na Countryfestivale sa Vám predstavia aj Miško s líškou o 16,00h

TEXAS

 Country Kapela Texas vznikla v roku 2004

Na jej začiatku stáli :

 Radoslav Mištuna – spev, gitara

   Patrik Daniš – bass gitara
   Michal Botka – husle, mandolína
   Ivan Križan – el. gitara
   Milan Čičmanec – bicie
   Peter Kollár – banjo

 Dnes hrá kapela v zložení :

   Radoslav Mištuna – gitara, spev
   Peter Hubert Daňo – bass gitara, spev
   Vladimír "Čačko" Gašparík - banjo, el. gitara, spev
   Marián Strapko-Pedal steel,el.gitara,ústna harmonika
   Peter Kovačik –bicie nástroje

Ascalona

Každá solídna spoločnosť, má hrdo označený vznik spoločnosti. Skupina Ascalona datuje svoj vznik v roku 1998, teda na sklonku minulého storočia – čo storočia , tisícročia. Ako všetky začiatky, aj tu to bolo viac o nadšení ako o muzicírovaní. Čo možno Ascalone pripísať k dobru je jej neustály posun vpred, či už v hudbe, speve alebo nástrojovom a technickom vybavení. Skupina v podstate nezaznamenala obdobie stagnácie. 

Personálnych zmien bolo niekoľko, dnes by sa napočítalo asi 15 ľudí, ktorí v kapele účinkovali. Dvaja, ktorí stáli pri zrode kapely, stoja na pódiu do dnes a sú „nenahraditeľní“ , ako ostatne aj ďalší traja v kapele. V r. 2007,  odchádza banjista a s ním aj pôvodný klasický Greenhornovsko- táborákový country zvuk. V polovici roku 2010 odchádza gitarista I. Slamka,a koncom roka odišiel aj druhý gitarista M. Blaškovič. Posledná zmena sa udiala v mesiaci Jún roku 2016, to nás po dlhých 12 rokoch opúšťa hráč na bicie nástroje Igor Ďatelinka.


Dnešné osadenstvo Ascalony drží rytmicky pokope
Štefan Ičo - na bubeníckej stoličke vystriedal Igiho, bravúrne neovláda len bicie nástroje, ale aj Kajon a perkusie. Nádhernú gitaru typu Jazz Bass z dielne súkromného výrobcu gitár, drží v rukách basgitarista Mário Siládi. Rado Gúcky a jeho Takamine,  harmonicky dotvárajú základ kapely. Sólové party obstarávajú Igor Janček  - hrá na Stratocasteri a v neposlednej rade jedinečný člen skupiny Peter Vlčko - klávesy,  nikoho nenechájú na pochybách, o čo tu vlastne ide.
             

Repertoár zložený z piesní dnešnej doby, ale aj hitovky spred 10, 20, 30 a viac rokov, slušne znejúcimi viachlasmi, to všetko okorenené a správne ochutené  progresívnymi sólami, ale aj fajn „brnkačkami“ – to je to, čo môžete zažiť na koncertoch a country báloch so skupinou Ascalona 


BELASI

Skupina Belasí vznikla v roku 1982 a bola jednou z prvých profesionálnych country skupín na Slovensku.
Vystriedalo sa v nej mnoho známych hudobníkov, z ktorých väčšina z nich dodnes pôsobí na slovenskej country scéne.
Pesničky ako napríklad „Električka číslo 5", „Keď idem ulicou" či „Kamaráti" bolo často počuť v rozhlase už v 80-tych rokoch, kedy ešte len vznikali prvé country či bluegrassové skupiny.
Zakladateľom a lídrom Belasých je spevák, textár, gitarista, hráč na fúkaciu harmoniku Igor Pavelica, ktorý je známy nielen svojím výborným hlasom, ale aj svojou vždy veselou náladou, ktorá by na každom festivale nemala chýbať.
No a prečo práve názov "Belasí"? Pretože modrá farba patrí neodlúčiteľne k hudobnému štýlu bluegrass, ktorý táto kapela v začiatkoch hrávala, kým sa neskôr vykryštalizovala do dnešnej podoby v obsadení:
Igor Pavelica (líder) – spev, doprovodná gitara a fúkacie harmoniky
Michal Dočolomanský ml. – elektrická gitara, vokál
a Ivan Benkovič – 5-strunové banjo,
elektrická gitara, steelgitara, vokál

COUNTRYFIED

Kapela COUNTRYFIED pôsobí na Slovensku od roku 1996 a jej terajším lídrom je Andrej Hlinka (muzikant, ktorý dovtedy hrával na banjo prevažne tradičný bluegrass s kapelou BluegrassExpress).

Za vznik skupina vďačí Dušanovi Mikulovi (na začiatku hrával doprovodnú gitaru), ktorý zorganizoval stretnutie Andreja a jeho sestry Moniky s ďalšími dvoma hudobníkmi z modranskej kapely Bukasový masív (Miro Malinovský /el.gitara 1996-2009/ a Jaro Ozaniak /bassgitara 1996-2016/). Krátko po vzniku sa kapela zaradila medzi uznávané country skupiny a svojim výberom repertoáru patrila medzi tie, ktoré dokážu osloviť poslucháčov s najrozmanitejším vkusom.

Tvár kapely sa výrazne nemenila, len tie roky pribúdali a s nimi aj rodinné povinnosti. Moniku nahradil v roku 2002 a zotrval v kapele až do roku 2015 spevák a gitarista Bohumil "Tuky" Cabadaj (kedysi člen kapely Tuky Band), ktorý sa postaral o zaradenie komerčného českého Country do repertoáru a dodal kapele a publiku vždy dobrú a optimistickú náladu. Na 5-strunové banjo, elektrickú gitaru, akustickú gitaru a fúkacie harmoniky hral od roku 2004 Ivan Benkovič, ktorý bol do kapely prizvaný v čase, keď Andrej čakal na narodenie svojej dcérky a po jeho návrate sa už z kapely akosi nevedel vymotať až do roku 2012, kedy ho nahradil skvelý "dobrista" (teda hráč na dobro) Roman Ziaťko. Najnovším členom, ktorý vystriedal bassgitaru za el.kontrabass je od roku 2017 Rudolf "Cigánka" Vlnka. No a posledným, avšak nenahraditeľným, hosťujúcim členom je už od nepamäti Milan "Seagal" Šimkovič na bicie.

Pre dopyt zo strany poslucháčov tvoria prevažnú časť repertoáru pesničky v štýle českého country a folku, ako napríklad Greenhorns, Fešáci, Michal Tučný, Honza Nedvěd..., no kapela si veľmi rada zahrá aj tradičné bluegrassové skladby a zopár aj z americkej country, či dokonca slovenské pop a rockové hity.

Treba prísť, vidieť a počuť.

MICHAL TUČNÝ REVIVAL BAND

Sme revival Michala Tučného na Morave, so sídlom vo Frýdku-Místku.


Celý koncert je zábavná spomienka na veľkú osobnosť a nezabudnuteľnú legendu českej country Michala Tučného. V súčasnej dobe máme repertoár zostavený tak, aby sme divákovi zahrali pokiaľ možno skladby zo všetkých radových albumov Michala Tučného vrátane niekoľkých skladieb kapiel Greenhorns a Fešáci, kde Michal Tučný pôsobil.